KONST / Litografier / Serigrafier 13956252
nr 1395 6252
Olivier Herdiès
(1906-1993), Sverige
Serigrafier, 6 st, Signerad, 125-upplaga, daterade 1958. Lösa blad i mapp. Bladets mått: 65x46 cm
Olivier Herdiès, belgisk-svensk målare född 1906 i Bryssel, död 1993 i Hägersten.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 3 maj 2021
kl 19:03:30
28/4 19:53:19
Olivier Herdiès
Läs mer om Olivier Herdiès